Ból pleców i pośladków w 8 miesiącu ciąży

co powoduje bóle pleców i pośladka w 8 miesiąu ciąży? nie mogę chodzic z bólu

Witam Serdecznie
Po pierwsze, winne są hormony, pod wpływem których rozluźniają się powiązania stawowe , ból zaostrza się, przy chodzeniu, siedzeniu przez dłuższy czas.
Po drugie, wzrasta waga, co oznacza większe obciążenie dla mięśni oraz stawów.
Po trzecie, powiększająca się macica i rosnący brzuch powodują, że zmienia się postawa, przesuwa środek ciężkości, a plecy stają się jeszcze bardziej obciążone.
Po czwarte, macica może w nieprzyjemny sposób uciskać nerwy, co wzmaga ból.