Ból pleców, nadbrzusza, bóle i zawroty głowy a zmiany w trzustce

Witam mam 28 lat. Ból pleców i nadbrzusza od 3 m-cy,ciemny mocz,stolce tłuszczowe,bole i zawroty głowy, utrata 17 kg - 2m-ce.Badnia TK,USGx3,2xgastroskoipia wykazały nieznacznie pow. wątroba,krew: podwyższona amylaza w sur. 105, w moczu 791, RBC 5.9,OB- 11 norma>8, CA-19.9 pozostałe badania na trzuske i watrobe w normie(ggtp,bilirubina,lipaza,crp,ast ,alt.itp w normie). Czy to rak trzuski? Czy badanie EUS ujawni zmiany w trzustce? Gdzie przeprowadzić pełna diagnostyke w kierunku trzustki??POMOCY

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na tym etapie nie można mówić o nowotworze trzustki. Rzeczywiście objawy i podwyższone parametry skupiają uwagę w kierunku właśnie tego narządu. Badanie EUS może pomóc w postawieniu rozpoznania. Problemami trzustki zajmują się szpitalne oddziały chirurgi zachowawczej.