Ból pleców po ćwiczeniach polegających na podnoszeniu ciężarka

Witam! Podczas ćwiczeń (podnoszenia ciężarka) coś mi strzeliło w plecach. Odczuwam już tydzień ból w mięśniu pleców, po prawej stronie pod łopatką. Czy to przejdzie samo i rozwiązaniem jest jedynie smarowanie fastum żel lub voltaren? Czy jednak warto wybrać się do lekarza?

Witam,
skoro ból nie ustępuje warto wybrać się do lekarza, nie wiadomo jaka struktura została uszkodzona. Sam żel może pomóc wyleczyć ból, ale z czasem sytuacja może się powtórzyć.
Pozdrawiam

Witam,
jeśli nastąpiło "trzaśnięcie" podczas ćwiczeń, prawdopodobnie przemieściły się struktury stawowe względem siebie. Samo smarowanie raczej w takim przypadku nie pomoże, natomiast może Pan spróbować zwiesić się na rękach na drążku oraz wykonać ćwiczenia rozciągające na piłce/wałku w leżeniu na plecach. Jeśli ból nie przejdzie, wtedy warto udać się jednak do fizjoterapeuty/lekarza.

Pozdrawiam