Kobieta , 19 lat Witam serdecznie, od 3 dni mam problem z bólem pleców po prawej stronie w okolicy nerki. Nie jestem pewna czy to nerka. Ból jest kłujący, boli gdy chodzę leżę, ruszam sie ogólnie cokolwiek robie. Łzy w oczach. Do tego dochodzi stan podgorączkowy około 38 stopni i wczoraj wymioty. nie wiem co z tym bólem zrobić. Jak kończę oddawać mocz mam wrażenie jak by cos jeszcze chciało wylecieć i taki lekki ból. Czy wszystko w porządku ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Małgorzata Panek 68
Lek. Małgorzata Panek Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Najprawdopodobniej ma Pani odmiedniczkowe zapalenie nerek. Jeśli badania potwierdza rozpoznanie wstępne, konieczna będzie antybiotykoterapia. Proszę zgłosić się na SOR.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Urologia – Urolog jest specjalistą, który zajmuje się chorobami związanymi z układem moczowo-płciowym. Do wizyty u urologa warto się przygotować, gdyż z reguły wiąże się ona z dużym stresem u pacjenta. Sprawdź, jakie objawy powinny skłonić cię do zgłoszenia się do poradni urologicznej.
  • Wymioty – Wymioty to jeden z odruchów obronnych organizmu. Jest to nagły wyrzut treści pokarmowej na zewnątrz z żołądka, przez przełyk i jamę ustną. Wymioty to częsty niecharakterystyczny objaw kliniczny wielu chorób. Przyczyny wymiotów mogą być związane z przewodem pokarmowym, ale nie tylko, także z chorobami OUN oraz ze stosowaniem niektórych leków.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ortopedia i reumatologia

Lędźwie - ból, diagnostyka, leczenie

Ból okolicy lędźwiowej należy do jednych z najczęściej występujących rodzajów bólu - szacuje się, że występuje nawet u 80 proc. procent ludzi raz w życiu. Jak widać jego rozpowszechnienie jest bardzo duże, jakie zatem mogą być przyczyny jego powstawania?...