Ból pleców po przeprowadzce

Od kiedy przeprowadziliśmy sie na nowe mieszkanie zaczęły mnie boleć plecy, myslalem ze to kwestia złego doboru materaca, wiec probowalismy i twardsze i miękie i sprezynowe i piankowe i lateksowe ogolnie ponad 7 modeli i nic, na kanapie to samo, czym spowodowany jest ból pleców który się pojawił u mnie ?? sa to bole zarówno w ledzwiach jak i w górnej czesci kręgosłupa

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana dolegliwości bólowe najprawdopodobniej są wynikiem choroby zwyrodnieniowej. Bóle pojawiły się po przeprowadzce ponieważ najlepiej wykonywał Pan wtedy ciężką pracę fizyczną, tj. przenoszenie, dźwiganie, itd. Zdecydowanie proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej - wskazana jest diagnostyka obrazowa kręgosłupa oraz włączenie leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych.