Ból pleców podczas ćwiczeń i drętwienie ręki w trakcie biegania

Witam , mam na imię Patrycja mam 20 lat . Od jakiegoś czasu codziennie ćwiczę i czasem biegam . Podczas ćwiczeń ( nie wszystkich) boli mnie w lewa strona pleców na żebrach, uczucie jakbym dostała właśnie w tym miejscu kolki . Dziś przy bieganiu zaczęła drętwieć mi lewa ręka . Zanim pójdę do lekarza a obecnie nie mam takiej możliwości chciałabym dowidzieć się czy mam o co się martwić i czy w ogóle muszę iść do lekarza . Dziękuje za odpowiedź

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy to pytanie: Czy zadbała Pani o racjonale żywienie!? Czy zmieniała się dieta Pani w stosunku do diety przed rozpoczęciem codziennych ćwiczeń? Codzienne ćwiczenia mogą przyczyniać się do zaburzenia gospodarki elektrolitów. Dieta zbilansowana dla uprawiających sport nawet amatorsko jest inna niż osób przeglądających kanały TV:) Proszę zwrócić uwagę czy podczas biegu przypadkiem nie zaciska Pani „spontanicznie” lewej ręki. Stałe większe zaciskanie ręki jest automatycznie większym wysiłkiem w tym rejonie i tym samym występuje większe zapotrzebowanie na „substancje odżywcze”. Pomaga rozluźnienie ręki. Jest Pani osoba młodą ;) – z doświadczenia wiem, że „zapomina” się o „rozgrzewce”. Nawet przed takim czymś prostym jak bieganie – zapomina się o niej. Rozgrzewka przygotowuje nasz organizm do wysiłku fizycznego. Jeśli tego nie zrobimy prawidłowo to „układ powięziowy” może się „bronić”, co doprowadza do napięć w układzie a odczuwamy to uczuciem – bólu, ciągnięcia, drętwości, ugniatania… Kiedyś wyczytałem ciekawe porównanie…, które postaram się zacytować. „Bieganie bez rozgrzewki jest jak seks bez gry wstępnej. Kuszące, ale na dłuższą metę związek może na tym wiele stracić.” Pozdrawiam serdecznie.