Ból pleców u 25-latka a opis RTG
Witam,mój mąż lat 25 od dłuższego czasu cierpi na ból pleców.Jego Początek z placami zaczął się od korzonków ok4lat temu od tamtej pory zawsze cos jest nie tak, przy dłuższym wysiłku, schylaniu się, dźwignięciu, odczuwa niesamowity ból.W końcu zrobił sobie RTGopis tego badania brzmi tak: Kr. lędźwiowy- spłycenie lordozy, zaostrzenie krawędzi trzonów L3-L5, tarcza m-k L5-S1 zwężona,gg.Schmorala, zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k na poziomie L5-S1.Bardzo proszę o interpretacje tego opisu RTG

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Zmiany opisane w wyniku RTG świadczą o dość zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej. Pani mąż zdecydowanie powinien zatem skonsultować się ze specjalistą neurologiem, który pokieruje dalszym leczeniem. Bez wątpienia początkowo będzie to jednak rehabilitacja.