Kobieta , 23 lata Witam. Jestem w 23 tyg ciąży. od jakiś dwóch tyg męczy mnie ból pleców. Jest to w prawym boku w pasie między biodrem, a żebrem. Nie z przodu - z tyłu. Na początku pobolewało czasem, później kilka razy dziennie. Obecnie co noc budzę się zwijam z bólu. Jest to naprawdę silny ból, nie jestem w stanie z tym chodzić. nie zasnę. Próbuję podkulić nogi, trochę pomaga, ale przeszkadza mi brzuch. zaczęłam brać magnez, lecz nic to nie daje i z każdym dniem jest coraz gorzej. Nie wiem co robić! Kasia
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Bóle pleców często występują u kobiet w ciąży, z uwagi na dodatkowy ciężar, może ma Pani skrzywienie kręgosłupa dlatego bóle są z jednej strony. Sugeruję wizytę u ginekologa, który oceni objawy. Jeśli bardzo boli może Pani przyjmować paracetamol, ewentualnie można spróbować takich specjalnych poduszek - rogali, powinny przynieść ulgę w nocy.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: