Ból pleców w 23. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 23 tyg ciąży. od jakiś dwóch tyg męczy mnie ból pleców. Jest to w prawym boku w pasie między biodrem, a żebrem. Nie z przodu - z tyłu. Na początku pobolewało czasem, później kilka razy dziennie. Obecnie co noc budzę się zwijam z bólu. Jest to naprawdę silny ból, nie jestem w stanie z tym chodzić. nie zasnę. Próbuję podkulić nogi, trochę pomaga, ale przeszkadza mi brzuch. zaczęłam brać magnez, lecz nic to nie daje i z każdym dniem jest coraz gorzej. Nie wiem co robić! Kasia

Lek. Katarzyna Szymczak

Bóle pleców często występują u kobiet w ciąży, z uwagi na dodatkowy ciężar, może ma Pani skrzywienie kręgosłupa dlatego bóle są z jednej strony. Sugeruję wizytę u ginekologa, który oceni objawy. Jeśli bardzo boli może Pani przyjmować paracetamol, ewentualnie można spróbować takich specjalnych poduszek - rogali, powinny przynieść ulgę w nocy.
Pozdrawiam