Ból pleców zlokalizowany między łopatkami

Witam! Mam pytanie odnośnie bólu pleców. Od kiedy zaczełem uczęszczać na siłownię od pewnego czasu wystąpił u mnie ból pleców zlokalizowany między łopatkami nieraz pod prawą łopatką promieniujący do klatki piersiowej. Ból ma charakter kłujący. Czy powinienem zaprzestać dalszych ćwiczeń? Czy może ból minie za jakiś czas? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Ból między łopatkami może być spowodowany naciągnięciem struktur mięśniowych kręgosłupa piersiowego bądź szyjnego. Najlepiej udać się na konsultację do fizjoterapeuty, który przeprowadzi odpowiednie testy funkcjonalne (ciężko jest przez internet postawić rzetelną diagnozę na bazie opisu Pana bólu). Aby zmniejszyć dolegliwości bólowe proszę spróbować rozluźnić mięśnie piłką tenisową przy ścianie. Piłkę należy ułożyć na wysokości bolesnego odcinka, Pan opiera się plecami o piłkę (przy ścianie) i wykonuje ruch do przysiadu rolując piłką tenisową wzdłuż neuralgicznej okolicy. Zalecam ok. 10-15 powtórzeń dla prawej i lewej strony kręgosłupa.

Pozdrawiam serdecznie.