Ból po bocznej stronie łokcia lewej kończyny

Witam! Mój wuja ma 55 lata i skarży się na ból po bocznej stronie łokcia lewej kończyny. Lekarz zdiagnozował, że ma objaw łokcia tenisisty. Ból rozpoczął się podczas bejcowania tarasu słonecznego a z zawodu jest hydraulikiem.Ból trwa od 4 tygodnie, na początku był odczuwany cały czas ale pogarszał się gdy pacjent używał kończyny. Wujek nigdy nie miał problemów ale okazjonalnie cierpi na ból w tylnej części karku i ból się nasila gdy trzyma głowę w pochyleniu. Prosze o diagnozę i pomoc

Witam serdecznie,

Ale lekarz już postawił diagnozę u Pana wujka. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza lub udać się na ponowna konsultację jeśli macie Panowie pytania i wątpliwości.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Podstawowym leczeniem łokcia tenisisty jest fizjoterapia. Najlepiej aby wujek skorzystał z zabiegów fizykalnych takich jak: ultradźwięki, jonoforeza, krioterapia. Jeżeli one nie poskutkują można rozważyć blokadę, natomiast proszę pamiętać, że w przypadku łokcia tenisisty nie zlikwiduje ona jego przyczyny a jedynie objawy- dolegliwości bólowe. Pomocny może okazać się masaż oraz kinesiotaping.

Pozdrawiam serdecznie.