Ból po kanałowym leczeniu zębów

Misiąc temu miałam kanołowo leczoną górną piątkę, później jednak jeszcze mnie bolała i dentystka zapisała mi dalacin c (3razy dziennie przez 5 dni). Pomogło mi, ale teraz znowu mnie boli jak nim gryzę i mam uczucie ciągnięcia na całej połowie twarzy. Nie wiem czy mogę poczekać z tym do poniedziałku, bo wtedy moja dentystka przyjmuje? Czy mam zgłosić się do innego? Co można zrobić w tym przypadku? Czy będzie trzeba zęba usunąć?

Jeżeli dolegliwości nie są bardzo uciążliwe i ból nie występuje cały czas to spokojnie można poczekać. Miesiąc czasu to stosunkowo krótki okres po leczeniu i tego typu dolegliwości mogą niekiedy występować. Jeżeli leczenie kanałowe było wykonane w sterylnych warunkach (koferdam), były podczas leczenia wykonywane zdjęcia RTG oraz leczenie odbyło pod mikroskopem nie powinno być powodów do obaw.

Witam. Do poniedziałku buzia może spuchnąć i znów trzeba będzie brać antybiotyk. Myślę, że powinna Pani skorzystać z porady u innego dentysty a później złożyć reklamację u swojego. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Prawdopodobnie potrzebne jest ponowne leczenie kanałowe , bądź w przypadku leczenia bez zarzutu resekcja wierzchołka korzenia aczkolwiek na podstawie samych objawów opisanych przez Pania nie można definitywnie stwierdzić przyczyny , jeżelli ból nie jest zbyt silny i nie ma Pani obrzęku i powiększonych węzłów chłonnych może Pani odczekać do poniedziałku.
Rzadko bywa ,że taki ząb trzeba usunąć , często leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu daje możliwość odnalezienia kanałów bądź odgałęzień kanałów co daje pożądany efekt terapeutyczny.