Ból po laparaskopowym usunięciu woreczka żółciowego

Sześć dni temu miałem laparoskopowe usuniecie woreczka żółciowego. W chwili obecnej mam przeszywające ból (taką kolkę) w prawym boku, na wysokości wyciętego woreczka. Dodatkowo promieniejąc do szyi ból (jeżeli zaczynają się zbierać gazy). Dzisiaj również po nocy w ciągu dnia mam ciemny mocz o intensywnym zapachu. Czy takie objawy są normalne po takiej operacji? Jak długo może to się utrzymywać?

W tej sprawie trzeba pilnie skontaktować się bezpośrednio z lekarzem. Nawet udać się do szpitala na SOR bez skierowania. Takie objawy mogą sugerować mechaniczną, na tle kamiczym niedrożność dróg żółciowych (np. złóg, który spłynął z pęcherzyka żółciowego do dróg żółciowych w czasie cholecystektomii i przytyka te drogi w chwili obecnej). Ciemny mocz może świadczyć o żółtaczce, a silny ból o przytkaniu dróg żółciowych. Taki stan może wymagać pilnego udrożnienia dróg żółciowych klasycznie lub za pomocą ECPW (drogą endoskopową). Odpowiednie badania, dalsza diagnostyka i leczenie zostaną podjęte już w szpitalu.