Ból po lewej stronie brzucha a możliwość zespołu jelita drażliwego

Witam Serdecznie Mam problem z bólami głownie po lewej stronie. Jest to ból głownie w okolicach żeber a także w okolicy pasa. Byłem u lekarza,brzuch mam mięki nie zauważył nic specjalnego. wyniki krwi miałem dobre. Czy to może być jelito drażliwe ?? Czy może jakiś inny objaw?? Może problemy z układem moczowym?? Bół przypomina kolke a dodatkowo gdy pojawia się bół brzuch w tym miejscu staje się gorący. dodatkowo pojawia się ucisk... Proszę o jakąś porade Pozdrawiam

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania co jest powodem takich dolegliwości. Na pewno warto byłoby wykonać w takim przypadku USG jamy brzusznej oraz badanie ogólne moczu (określenie czy rzeczywiście dolegliwości nie mają związku z układem moczowym). Do rozważenia jeszcze ewentualne RTG kręgosłupa.