Ból po lewej stronie brzucha, jak i w centralnej jego części

Witam, Od dwóch tygodni odczuwam ból po lewej stronie brzucha jak i centralnej jego części. Bólowi towarzyszą zawroty głowy, nudności, na przemian biegunka-zaparcia. Zgłosiłam się do lekarza pierwszego kontaktu jednak ten po wstępnym badaniu zalecił mi tabletki Ranitidine Accord. Niestety lek nie działa już na samym początku. Czy mam powody do obawy, że nie są to zwykle problemy żołądkowo jelitowe?

Małgorzata Panek

Proszę wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ewentualną ciąże.
W przypadku utrzymywania się dolegliwości mimo stosowania Ranitydyny, można zamienić ją na jeden z Prazoli (omeprazol, pantoprazol itp - dostępnych jest na rynku wiele odpowiedników, bez recepty). Przyjmuje się go raz dziennie, około 30-40 minut przed śniadaniem. Zalecałabym dietę lekkostrawną, bogatą w błonnik.
Jeśli mimo wszystko dolegliwości będą się utrzymywać, proszę ponownie zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam