Ból po lewej stronie brzucha po wypiciu kawy ze słodkim mlekiem

Witam. Mam pytanie. Otoz odczuwam bol po lewej stronie brzucha, a wlasciwie podbrzusza. Bol pojawia sie w momencie kiedy nastepuje wyproznienie(luzny stolec, o barwie prawidlowej) powypiciu kawy z mlekiem slodkim. Kiedy odchodza gazy czuje ulge...bol jest dokuczliwy ale znika po jakims czasie. Zawsze sie tak dzieje po kawie ze slodkim mlekiem. Bede wdzieczna za podpowiedz co by to moglo byc.

Witam serdecznie,
A czy po wypiciu samego mleka, pokarmów na mleku, przetworów mlecznych ma Pani podobne objawy? Bo jeśli tak, to może to oznaczać nietolerancję laktozy, ale by to ostatecznie potwierdzić prosiłabym o szerszą odpowiedź z Pani strony.
Pozdrawiam

Opisane przez Panią objawy mogą sugerować nietolerancję laktozy. Najłatwiejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wyeliminowanie mleka słodkiego z diety, do kawy polecam stosować mleko roślinne np. orzechowe, migdałowe. Podejrzenie tej diagnozy można potwierdzić za pomocą specjalistycznych badań - może je Pani zlecić dietetyk lub gastrolog. Jeżeli jednak sama dieta eliminacyjna przyniesie ulgę wykonywanie tych badań jest bezcelowe - w ich efekcie jako postępowanie terapeutyczne zaleca się dietę.
Gdyby pomimo wyeliminowania mleka obajwy nie ustępowały - należy udać się do gastrologa.

Witam Panią,

Objawy, które Pani opisuje mogą być związane z nietolerancją laktozy. zalecam wykonanie odpowiednich badań. Jeżeli diagnoza się potwierdza należy wyeliminować produkty mleczne zawierające laktozę z diety.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk