Ból po lewej stronie dolnej szczęki

Od kilku dni mam straszny ból po lewej stronie dolnej szczęki, w obrębie trzech zębów. Promieniuje on do skroni, głowy, ucha oraz węzłów chłonnych. Leki przeciwbólowe niewiele dają. Moje pytanie: czy może być to sprawa stomatologiczna? Czy może wiązać się to z (jak wyczytałam objawy się zgadzają niektóre) neuralgią nerwu trójdzielnego? Dodam, że to nie sprawa ósemek - po tej stronie dolna ósemka jest wyrwana, a górna plombowana.

Objawy o których Pani pisze mogą świadczyć o stanie zapalnym miazgi zęba. Czasem pacjent nie jest w stanie określić który ząb boli , podaje jedynie stronę.. I tu rola stomatologa , po zbadaniu udzieli Pani pomocy. Radzę nie zwlekać z wizytą.