Ból po lewej stronie podbrzusza a ciąża

Witam. Dziś rano poczułam ból po lewej stronie podbrzusza, jakby ból jajnika, a po południu zauważyłam na bieliźnie kroplę krwi. Ból się zmniejszył, jest taki sam jak przy miesiączce a dodatkowo odczuwam ból w okolicy lędźwiowej. Ostatnia miesiączka spóźniała się 4 dni, a było to niecałe 2 tyg temu. 5 dni temu współżyłam. Czy może to być ciąża lub zapalenie jajników? Bardzo się martwię.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszystkie wspomniane przez Panią możliwości są w tym przypadku realne. Dodatkowo objawy mogą wskazywać na owulację. Proponuję wykonać test ciążowy po upływie 14 dni od ostatniego stosunku.