Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból po oddaniu moczu

witam, mam 22 lata ostatnio mam problem z oddawaniem moczu mianowicie wszystkoo jest okej do czasu kiedy kończę sikac wtedy dopada mnie okropny ból i nie moge dokonczyc już czyynosci mocz cofa sie. chodze przy tym czesto do lazienki.
, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Bół podczas mikcji i częstomocz mogą być objawem zakażenia układu moczowego. Wskazane jest udanie się do lekarza i wykonanie badania ogólnego moczu i posiewu moczu w celu potwierdzenia zakażenia.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Objawy które Pan opisuje wskazują na zakażenie układu moczowego. Wskazane jest udanie się do lekarza rodzinnego lub urologa w celu dokładnej diagnozy. Ból który Pan opisuje może być związany zarówno z zapaleniem pęcherza moczowego jak i stercza czy cewki moczowej. Leczenie polega na antybiotykoterapii. W celi identyfikacji patogenu należy zrobić posiew moczu ze środkowego strumienia moczu (po uprzednim umyciu ujścia zewnętrznego cewki).

umów wizytę 0
Ryszard Hanecki Urolog, Warszawa
70 poziom zaufania

Witam, objawy mogą wskazywać na stan zapalny cewki/lub pęcherza. Proponuję wykonać badanie ogólne moczu i posiew moczu i zgłosić się do lekarza domowego z wynikami badania. Jeśli te badania będą prawidłowe to sprawa wymaga wizyty u urologa. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy