Ból po operacji a zdjęcie szwów

Witam, jestem tydzień po operacji i mam 12 szwów i dziś zobaczyłem że 1 mi puściła całkiem na dole i nie wiem czy iść z tym do lekarza bo ciut krwi poleciało z tego a wcześniej opatrunki były ładne czyste ... I chciałbym się dowiedzieć czy można siedzieć ? Bo jak leże na prawym boku to masakrycznie boli a zaś na lewym troszkę ... Jak siedzę to prawie nie boli więc nie wiem co lepiej? :-/

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Nie wiem po jakim rodzaju zabiegu Pan jest. Trzeba udzielać konkretnych informacji, aby otrzymać konkretną odpowiedź. Takie niewielkie rozejście się rany raczej nie budzi niepokoju i niebezpieczeństwa. Myślę, że można w planowym terminie udać się na pooperacyjną wizytę u chirurga i nie ma żadnych przeciwwskazań do siadania.