Ból po operacji kręgosłupa - czy wszystko jest w normie?

Cztery miesiące temu przeszłam operację kręgosłupa laminektomia L4 Discektomia L4-L5 obustronna foraminotomia L4-L5. Przed operacją leżałam w łóżku prawie trzy miesiące i miałam niedowłady kończyn. W chwili obecnej chodzę nie mam żadnych niedowładów ani bólów kończyn. Jednak niepokoi mnie ból i kłucie w kręgosłupie i to, że nadal nie moge normalnie funkcjonować. Po jakichś dwóch, trzech godzinach chodzenia muszę się położyć ponieważ czuję ostry ból dokładnie w miejscu operacji wewnątrz kręgosłupa, z siedzeniem jest oczywiście gorzej. Lekarz, który mnie operował twierdzi, że skoro ból nie promieniuje do nóg to jest wszystko w porządku. Czy mam powody do niepokoju? Czy to kiedyś przestanie boleć? Mam 25 lat
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Występowanie uporczywych dolegliwości bólowych jest jednym ze wskazań do przeprowadzenia operacji kręgosłupa. Niestety ból może utrzymywać się pomimo prawidłowo przeprowadzonej operacji. Są to przypadki sporadyczne, ale jednak występują.

W sytuacji nasilonego bólu po operacji kręgosłupa zawsze zalecana jest wizyta u lekarza przeprowadzającego operację. Specjalista najlepiej zna Pani problem i ma możliwość ewentualnego zlecenia badań kontrolnych. Jeżeli lekarz uważa, że wszystko przebiega prawidłowo, może należy poczekać jeszcze kilka tygodni na poprawę.

W przypadku nasilonych dolegliwości wskazane będzie wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa w celu wykluczenia zmian zwyrodnieniowych na innym poziomie kręgosłupa. Występowanie zmian zwyrodnieniowych na jednym odcinku zwiększa ryzyko powstania nowych, na innej wysokości.

Pozdrawiam.