Ból po posiłku a zakażenie bakterią helicobacter pylori i przepuklina przełyku

Problem dotyczy tępego, lekkiego bólu lub uczucia pełności w górnej części brzucha, który pojawia się około 15-45 minut po posiłku, nieraz pozostaje kilka godzin, nieraz około godziny, nieraz cały dzień, nie ma reguły. Czasem pojawia się nawet na czczo. Badanie gastroskopowe wykryło u mnie H-Pyliori oraz lekką przepuklinę przełyku. Brak wrzodów. Stosuję Cotroloc 40 od sierpnia, w ogóle nie pomaga. Miałem też 14 dniową serię antybiotyków na H-Pyliori, nadal bez zmian. Trwa to już 10 miesięcy.

Witam,
często dolegliwości brzucha są spowodowane brakiem lub nieprawidłową ruchomością kręgosłupa lub napięciem mięśni. Ból z kręgosłupa może rzutować/promieniować do różnych części ciała. Proponuję udać się na konsultację do osteopaty lub terapeuty manualnego, który zajmuje się badaniem i leczeniem wisceralnym (przez powłoki brzuszne) oraz zbada kręgosłup, miednicę i otaczające tkanki miękkie. Pozdrawiam Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety w powyższym opisie nie zawarł Pan konkretnego pytania do którego mógłbym się odnieść. Proponuję udać się ponownie do lekarza prowadzącego.