Ból po prawej stronie gardła podczas połykania

Witam. Od jakiegoś czasu boli mnie przy przelykaniu po prawej stronie gardla,po jezykiem z prawej strony i tylnej czesci jezyka.niecale dwa tygodnie temu usuwalam dolna 7 mkę i wtedy te bole byly najsilniejsze. Nie wiem czy po dwoch tyg od wyrwania zeba moglyby sie te dolegliwosci utrzymywac. Boli mnie jeszcze ppd rzuchwa tez po prawej stronie. Najbardziej bol jest nieznośny podczas jedzenia czuje takie kłucie po prawej stronie jak przelykam. Gdzie sie udac? Jakie badania zrobic? Czy to moze byc

Dzień dobry, z Pani opisu wynika, że mogłą Pani mieć ropień podśluzówkowy. Jeżeli po ekstrakcji ból się co prawda zmniejszył, ale jeszcze pozostał, proszę udać się do dentysty, aby dokładnie sprawdził stan śluzówki, rany poekstarcyjnej oraz okolicy kości żuchwy i języka.