Ból po prawej stronie w ciąży: czy mam się niepokoić?

Witam serdecznie.Postanowiłam napisać, ponieważ nurtuje mnie mój problem i nie mam pojęcia co o tym mysleć. Otóż jestem w 10 tygodniu ciąży i od 4 tygodnia, jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży pobolewa mnie brzuch na dole z prawej strony, bardzo nisko. Czasami zanika, a czasami jest ciągły. Troszkę taki denerwujący, ale także niepokojący. Nie są to skurcze, tylko uczucie jakby coś mnie tam cisnęło po prawej stronie. Proszę o szybką odpowiedź. Mój lekarz stwierdził, że nic nie widzi niepokojącego na usg, więc nie wiem już sama czy się może wyolbrzymiam problem. Czy to jest normalne? Z lewej strony nie czuję nic, natomiast z prawej tak i to ciągle na dole. Z góry dzięki i pozdrawiam:)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Podczas ciąży rośnie dziecko, ale także macica. Rozciąga ona podtrzymujące ją więzadła i to wywołuje ból. Szczególnie w okolicach pachwin. Rosnąca macica uciska także narządy leżące w pobliżu, np. pęcherz. Może Pani również odczuwać skurcze macicy podobne jak podczas miesiączki.
Jednak ból z prawej strony może także oznaczać zapalenie wyrostka robaczkowego lub kolkę nerkową, więc musi Pani byc czujna i jeśli coś Panią zacznie niepokoić, proszę natychmiast zgłosić się do swojego lekarza. Szczególnie, gdy ból zacznie mieć charakter skurczowy.
Pozdrawiam!