Ból po stracie bliskiej osoby

2 tygodnie temu zmarł mój chłopak! Jestem załamana!!! Wszystko co planowałam, było związane z nim!!! Teraz nic nie ma sensu!!! Ciągle tylko gryzę paznokcie i palę papierosy, w ogóle sobie z tym nie radzę!!! Nie chce mi się żyć!!! Jak sobie poradzić z takim bólem??? Jestem osobą, która jest bardzo wrażliwa i naprawdę cierpię. Czekam na jakąkolwiek odpowiedź, z góry dziękuję... Anna

ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
to, co Cię spotkało, jest ogromną tragedią. Twoja rozpacz i załamanie są naturalną reakcją na śmierć bliskiej osoby. Daj sobie przyzwolenie na odczuwanie w pełni wszystkich emocji, które się pojawiają. Takie traumatyczne wydarzenie często wywołuje depresję, dlatego zachęcam Cię do wizyty u psychologa, który pomoże Ci w zmaganiu się z poczuciem pustki i cierpieniem. Dzięki psychoterapii łatwiej będzie Ci przystosować się do nowej sytuacji. Żałoba jest naturalnym, choć bardzo trudnym etapem, dlatego w tym okresie szczególnie ważne jest wsparcie od rodziny i przyjaciół. Postaraj się nie unikać kontaktów z innymi ludźmi, ponieważ jest Ci to teraz potrzebne. Z czasem emocje, których teraz doświadczasz przestaną być dominujące, choć rana pozostanie.
Pozdrawiam serdecznie