Ból po wstawieniu implanta zęba a uszkodzenie nerwu

3 miesiace temu miałem wstawiony implant zęba. Aż do dziś czuje ból w okolicy tego implanta a wcześniej nawet bolało mnie pół twarzy. Teraz ten ból ogólnie zmalał, ale nie przeszedł zupełnie i mam nawet pewne dni w których nie odczuwam bólu, ale jednak w wiekszość dni ból cały czas jest. Czy to może być uszkodzony nerw i w końcu powinien przejść czy jednak trzeba implant usunać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do stomatologa. Prawdopodobnie w tym momencie warto wykonać kontrolne badania rtg.

Radziłabym zgłosić sie do lekarza, który zabieg wykonywał, ponieważ dysponuje on dokumentacja medyczna i radiologiczna, bez której nie można odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiemy w jakim rejonie wprowadzany był implant, jak przebiegał zabieg i okres gojenia, jaki jest ogólny stan Pana zdrowia. Implantolog powinien kontroliwać miejsce zabiegowe i wychwycić wszelkie nieprawidłowości. Pozdrawiam serdecznie

Witam
Na takie pytanie można odpowiedzieć po wykonaniu tomografi która pokaże położenie implantu w stosunku do nerwu, ale raczej występujące dolegliwości w momencie uszkodzenia nerwu to zdrętwienie i niedoczulica ww. rejonu
Pozdrawiam