Ból po zabiegu przepukliny pachwinowej prawostronnej metodą Lichtensteina

Witam , jestem prawie 2 miesiące po zabiegu przepukliny pachwinowej prawostronnej metodą Lichtensteina , jak długo mogą występować bóle w okolicy rany i nie tylko , czy na przykład po drugiej stronie też jakieś mogą wystąpić ? Czy jak miałem już raz po lewej stronie 13 lat temu to blizna może być wyczuwalna pod skórą ? Pytam ponieważ wlaśnie takie przejściowe bóle miewam po lewej stronie.

Witam. Niestety odczucia z rany mog a tak się utrzymywać - to sprawa indywidualna. Blizna po poprzednim zabiegu ma prawo być macalna. Jeśli nie ma wypuklania się w przebiegu kanału pachwinowego, to nie ma nawrotu i spokojnie nie należy się denerwować.

Dolegliwości bólowe po takim zabiegu mogą utrzymywać się do kilku miesięcy. Czasami pojawia się przepuklina po drugiej stronie od operowanej. Nawroty przepuklin dotyczą kilku procent leczonych pacjentów. Konieczna jest kontrola lekarska, aby wyjaśnić charakter bólów po str. lewej.