Ból pochwy po stosunku bez prezerwatywy w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej

Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne RIGEVIDON.Kochałam sie z chłopakiem,skończył w środku.Już na początku odczuwałam lekkie pieczenie,ale potem ten ból się nasilił.Przez jakieś 2 dni,pochwa mnie lekko bolała,ból ustał i znowu kochałam się z chłopakiem,znowu zaczęło boleć. Wcześniej też zdarzyło nam się uprawiać seks bez prezerwatywy,bez kończenia w środku i mnie nie bolało.Tylko gdy,np.przez parę dni ciągle się kochaliśmy,to po jakimś czasie był pewien dyskomfort.Dlaczego może mnie boleć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać badanie ginekologiczne. Możliwe iż wspomniane dolegliwości wynikają z faktu mechanicznego podrażnienia pochwy. Warto jednak wykluczyć infekcję grzybicą.