Ból pochwy podczas stosunku u 19-latki

Witam! Mam 19 lat, współżyję z narzeczonym od roku. Często po około 20 min. zaczynam odczuwać ból wewnątrz, pomimo że jestem mokra. Zmiana pozycji nie pomaga i musimy wtedy przerwać. Narzeczony też czasem nie może dojść we mnie, a jak robię mu dobrze ręką jest ok. Czy to może mieć jakiś związek z tym? Może jestem na coś chora? Byłam niedawno u ginekologa, badał mnie i wszystko było ok.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ból podczas stosunku może być spowodowany różnymi czynnikami. Warto wykluczyć w tym wypadku przyczyny somatyczne. Należałoby w tym celu poprosić ginekologa o wykonanie bardziej szczegółowych badań, które mogą potwierdzić lub wykluczyć rozwój infekcji. Jeżeli problem organiczny zostanie wykluczony, należy skonsultować się z seksuologiem. Psychika odgrywa bardzo istotną rolę w życiu seksualnym człowieka. Odczuwanie bólu może być związane z napięciem psychicznym wywołanym zbyt długim stosunkiem, problemami w związku lub brakiem dojrzałości do regularnego współżycia. Jeśli problem będzie miał naturę psychiczną, to należałoby pracować nad nim z seksuologiem.

Pozdrawiam