Ból pod biustem oraz ból szyi - co to?

Od 3 dni mam silny ból pod biustem, po prawej stronie. Jakbym miała igłę w środku. Ból zwiększa się, gdy biorę głębokie wdechy. Miewam również bóle szyi, również po prawej stronie. Niekiedy nie mogę nawet ruszyć ani prawa ręką, ani głową. Bóle brzucha nie były takie silne do dzisiaj. Nie wiem co to może znaczyć. Jakieś Rady? Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Opisany ból może wynikać ze zmian w kręgosłupie, pochodzić z mięśni, kości, stawów, zajęcia opłucnej. Może wynikać z choroby refluksowej, być ekwiwalentem bólu wieńcowego, etc. Wiele zależy od objawów towarzyszących. Przedstawione informacje nie wystarczą do postawienia diagnozy - niezbędny jest szczegółowy wywiad lekarski. Nie bez znaczenia jest wiek, płeć, bardzo istotna przeszłość medyczna - informacje odnośnie przebytych chorób, operacji, wywiad rodzinny, etc. Ważne jest również badanie fizykalne oraz wyniki badań dodatkowych. Niezbędne okazać się mogą konsultacje specjalistyczne.
Pozdrawiam