Ból pod lewą łopatką - co oznacza i czy należy zgłosić się do lekarza?

Mam 20 lat. Od około 2 tygodni odczuwam silny, gniotący ból pod lewą łopatką. Ból nasila się podczas chodzenia, siedzenia i stania, jednak jest również odczuwalny, gdy leżę. Jest on do tego stopnia silny, że w niektórych momentach wręcz zwijam się z bólu. Nie wiem, czy bagatelizować ten problem, czy udać się do lekarza? Czy przyczyny tego bólu mogą być poważne? I jakie konsekwencje niesie on ze sobą?
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jeśli ból utrudnia codzienną aktywność – a z opisu tak wynika – wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego. Trudno ocenić przyczynę na podstawie przedstawionych informacji – być może doznała Pani jakiegoś urazu w tej okolicy, intensywnie ćwiczyła, może w ostatnim czasie przebyła infekcję np. zapalenia płuc? Ustalenie jego źródła nie jest możliwe bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu i badania przedmiotowego, w razie potrzeby uzupełnionych badaniami dodatkowymi i/lub konsultacjami specjalistycznymi.
Pozdrawiam