Ból pod lewą łopatką - czy powinnam udać się do lekarza?

Witam. O MNIE: Mam 23 lata, 2 lata po porodzie bez komplikacji, z tego co wiem to chyba od dziecka MRSA i ok. 14 roku życia miałam wykryte dwie lekkie wady serca - niedomykalność płatów w zastawce trójdzielnej i coś jeszcze jednego tego typu, ale nie pamiętam, bo lekarz kazał mi to zbagatelizować (że z wiekiem to "dojrzeje"). Poza tym jestem zdrowa, nie przeziębiam się za często, nigdy problemów z kręgosłupem, nawet po dużym ciężkim wysiłku, brak złamań, stłuczeń, wszystko w normie i zdrowe. Obecnie poziom stresu jaki mam oceniam tak 4/10. Dodam, że palę od 15 roku życia. DOLEGLIWOŚCI: Od tygodnia mam straszny ciągły ból pod lewą łopatką, do tego od dwóch dni czuję jakby kamień utkwił mi w gardle (taki sam ból gardła jak przy przeziębieniu), ale nie kaszlę, nie mam kataru, żadnej gorączki. LEKI: Gdy już naprawdę nie wytrzymuję, biorę R******* (ketoprofenum) lub D********(diclofenacum) - ból znika na ok. 2 godziny i znowu się pojawia. Co może być tego przyczyną i czy iść już do lekarza czy jeszcze poczekać (że może to być jakiś nerwoból w kręgosłupie)? Z góry dziękuję. Anna.

Redakcja abcZdrowie

Biorąc pod uwagę nasilenie bólu zalecam wizytę u lekarza bez zbędnej zwłoki. Ogromnie ważne jest zaprzestanie palenia papierosów, które jest szczególnie szkodliwe u osób, które rozpoczęły palenie poniżej 18 roku życia. Dodatkowo szkody ponosi Pani dziecko.