Ból pod lewą piersią

Witam, pod lewą piersią odczuwam ból, który nie ogranicza się tylko do czasu miesiączki i przed. Właściwie ból trwa nieustannie od początku marca. Nie odczuwam guza, ale też nie jest to ból w samej piersi, tylko się na nią przenosi. W trakcie miesiączki jest jakby lżejszy. Czy usg może wykryć jakieś zmiany w tej okolicy? To znaczy nie tylko usg piersi, ale i pod piersią? Czy na usg skierowanie może dać lekarz rodzinny? I czy jest on w stanie je odczytać? Czy konieczna jest droga do ginekologa? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Diagnostyką chorób piersi najlepiej zajmie się ginekolog lub chirurg. Zważywszy na to, że do ginekologa nie jest wymagane skierowanie, najłatwiej będzie się udać do niego. On może zalecić badanie USG i ewentualnie dodatkowe badania. Trzeba sobie zdawać sprawę, że w przypadku bólu w okolicy lewej strony klatki piersiowej należy wziąć także pod uwagę np. choroby serca (to tłumaczyłoby ból "pod piersią", wewnątrz klatki piersiowej) i nerwobóle (nie są groźne i u młodych osób są częstą przyczyną pobolewań w klatce piersiowej). Tak więc w diagnostyce bólu "pod piersią" pomocny będzie lekarz rodzinny.

Pozdrawiam!