Ból pod lewym żebrem po spożyciu piwa

Witam! Od dwóch lat mam ból pod lewym żebrem. Nie jest to uporczywy ból, ale jest! Jest podobny do kolki. Robiłam wszelkie badania i nie znam przyczyny. Lubię piwo, a po nim najczęściej go czuję. Robiłam USG narządów, próby wątrobowe, badania na trzustkę (bilurbina itp.), ogólne, na nerki (kreatynina itp.), mocz, a nawet kupiłam test na utajoną krew w kale. Z wypróżnianiem nie mam problemów (robię to 2-3 razy dziennie). Wszystko jest ok, a ból nadal jest. Może to po gazowanym? Próbowałam jednak nie pić gazowanego i problem pozostał. Jakie badania mogę jeszcze zrobić? Co może być przyczyną? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Przyczyn dolegliwości w tej lokalizacji może być wiele - dolegliwości mogą wynikać między innymi z choroby przewodu pokarmowego, układu moczowego czy z powodu zmian w układzie mięśniowo-kostnych klatki piersiowej, czy kręgosłupa. Przyczyną może być zarówno choroba zapalna jelit (ilość stolców na dobę jest niepokojąca- nie napisała Pani niestety nic o charakterze stolca), jak i kamicy nerek (na co wskazywałoby promieniowanie bólu i jego napadowy charakter). Bóle mogą być również spowodowane chorobą wrzodową.
Z pewnością objawy które Pan opisuje wymagają wyjaśnienia. W pierwszej kolejności konieczna jest wizyta u lekarza, proszę rozpocząć od lekarza rodzinnego. Po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz prawdopodobnie zaleci wykonanie ponownie badań podstawowych oraz badania USG jamy brzusznej. Wskazane jest również wykonanie badania RTG kręgosłupa.
Wskazana jest również wizyta u gastrologa (konieczne jest skierowanie) i być może wykonanie panendoskopii.
Pozdrawiam