Ból pod piersią odczuwany przez kilka godzin

Witam. Mój problem zaczął się ponad 3 lata temu i staje się coraz bardziej uciążliwy. Coraz częściej odczuwam ból pod prawą piersią, robi mi się wtedy taka górka, jakby żebro wypychało się do przodu, jest to widoczne (szczególnie po zmianie pozycji)... Po ok 2 minutach wszystko wraca do normy, jednak ból odczuwam jeszcze wiele godzin. Co to może być? Lekarz rodzinny kazał mi się obwiązywać bandażem elastycznym, ale to nie pomaga. Co może być tego przyczyną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości Pani zbadać, co wyklucza możliwość jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Opisaną zmianę koniecznie powinien ocenić lekarz, co umożliwi odpowiedź jak powinno wyglądać dalsze postępowanie diagnostyczno-lecznicze.