Ból pod rzepką po treningu

Witam. Proszę Pana o pomoc. W listopadzie ubiegłego roku na treningu kick-boxingu poczułem ból pod rzepką i mam go do dnia dzisiejszego. Najpierw byłem u jednego ortopedy i zrobił usg i zalecił ultradzwieki 10 zabiegów. Niestety nic nie pomogło, następnie udałem się do innego ortopedy i zlecił 5zabiegów fali uderzeniowej i dalej bez rezultatów. Proszęo pomoc. Nie wiem co robić. zrezygnowałem ze sportu już całkowicie :( stosowałem maści, zimne okłady, opaski, bandarze i NIC!

Witam,

Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który zajmuje sie głównie stawami obwodowymi. Czy coś wyszło na USG? Jakiś wysięk, zmiany w aparacie więzadłowym? Czy testy np. na chondromalację rzepki coś wykazały? Bez badania ciężko jest mi coś Panu doradzić. Być może ból wynika z przeciązania kolana i przydało by się wzmacnianie jego głębszych struktur? Jednak to tylko przypuszczenie.