Ból pod żebrami i ból brzucha
ból w okolicy pod żebrami,nie jest to silny ból tylko jakby mnie cos uwierało,gdy sie kładę na lewy bok.ostatnio miałam częste bóle brzucha a czasem wydaje mi sie że to w okolicach za łopatką.jakie badania wykonać,może iść na usg jamy brzusznej?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Bianka Małczuk
73 poziom zaufania
Witam. Na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, niestety nie można ustalić przyczyny Pani dolegliwości. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci Pani dalsze właściwe postępowanie - jeżeli będzie taka konieczność zleci wykonanie odpowiednich badań, konsultacje specjalistyczne, zaproponuje leczenie. Być może wykonanie usg jamy brzusznej nie będzie w Pani przypadku zasadne - właściwą decyzję o konieczności wykonania badania podejmie lekarz. Pozdrawiam.