Ból pod żebrami i ból brzucha

ból w okolicy pod żebrami,nie jest to silny ból tylko jakby mnie cos uwierało,gdy sie kładę na lewy bok.ostatnio miałam częste bóle brzucha a czasem wydaje mi sie że to w okolicach za łopatką.jakie badania wykonać,może iść na usg jamy brzusznej?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, niestety nie można ustalić przyczyny Pani dolegliwości. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci Pani dalsze właściwe postępowanie - jeżeli będzie taka konieczność zleci wykonanie odpowiednich badań, konsultacje specjalistyczne, zaproponuje leczenie. Być może wykonanie usg jamy brzusznej nie będzie w Pani przypadku zasadne - właściwą decyzję o konieczności wykonania badania podejmie lekarz. Pozdrawiam.