Ból pod żebrami i kłucie brzucha u 18-letniej kobiety w 8. tygodniu ciąży

Mam 18 lat, jestem kobietą w ciąży,w 8 tygodniu. Od dwóch dni mam bóle pod żebrami z prawej strony oraz pod łopatką,jest to uczucie jakby silnego kłucia. Przy większym wdechu ból pod żebrami nasila się, nie mogę wygodnie usiąść czy też położyć się. Ból w łopatce nasila się podczas podnoszenie prawej ręki do góry, czy też przy podnoszeniu nawet lekkich rzeczy. Ból staje się nie do wytrzymania.Często też kłuje mnie w brzuchy tyle że z prawej bądź lewej strony brzucha.

Witam! Dyskomfort w obrębie jamy brzusznej może towarzyszyć pierwszym tygodniom ciąży, nie mniej jednak jesli ból ma jednak tendencję do nasilania się konieczne jest przeprowadzenie pełnego badania lekarskiego i jednoznacznego ustalenia jego przyczyny. Proszę zgłosić się do ginekologa lub lekarza POZ.