Ból pod żebrami po upadku ze schodów

mialem wypadek spadlem z schodow na zebro od lewej strony dzisiaj bylem w szpitalu zrobili mi tylko zdjecia szyji glowy oraz pluc powiedzieli e wszystko jest ok i nie zrobili zdjec zebr bo powedzieli ze na redgenie by im sie nie wyswietlio i by wyszlo rozmazane lewe strona zebr jest spuchnieta zaczelem mocno kaszlec czy to moze byc zly symptom i cy grozi mi uszkodenie wnetrznosci pod lewym zebrem? nie moge sie polozyc na boku strasznie boli i nie moge sie schylac

Po pierwsze pisze pan że wykonano Rtg płuc, a tym samym wykonano rtg klatki piersiowej czyli żeber. Możliwe , że nie wykonano zdjęcia celowanego bo rzeczywiście pęknięcie żeber można dość dokładnie rozpoznać radiologiczne ok 7 dni po urazie. Nawet jednak, jeśli ma pan pęknięte żebro to nie ma zagrożenia uszkodzeniem narządów wewnętrznych.