Ból pod żebrami u młodej osoby

Witam.. Od kilku dni boli mnie w lewym boku z przodu tuż pod żebrami. Ból nasila się gdy soję lub chodzę i promieniuje aż na wylot, natomiast zmniejsza się gdy leżę i chociażby delikatnie podkurczę nogi.Co to może być i czy koniczna jest wizyta u lekarza? Pozdrawiam...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety bez bezpośredniego badania nie mam wielu możliwości by coś konkretnego powiedzieć. Ból taki może pochodzić z żołądka, serca, trzustki a nawet jelita. Warto zgłosić się do swojego lekarza.