Ból pod żebrami z lewej strony u 19-latki

Dobry wieczór mam 19 lat. Od tygodnka boli mnie pod lewa piersia pod zebrami.bol byl taki silny ze nie moglam lezec i bolalo mnie przy glebokim wdechu czy ziewnieciu przez 3, 4 dni do tego czasami bylo mi slabo. Teraz mniej boli i moge lezec oddychac gdy siedze nie mam bolu nie czuje. Niestety gdy stoje o proboje wziac gleboki bardzo gleboki wdech toboli.W Polsce bede dopiero w pazdzierniku a jestem w UK i na wszystko paracetamol. Mam sie czym martwić?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na nerwoból międzyżebrowy. Schorzenie to charakteryzuje się objawami bólowymi o charakterze klującym, nasilają się przy ruchach klatki piersiowej (głębokie wdechy, kaszel, śmiech) oraz przy zmianie pozycji ciała. Korzystne efekty mogą przynieść maści lub leki doustne o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, preparaty magnezu, a także witamina B. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek bólu w klatce piersiowej powinien zostać dokładnie zdiagnozowany przez lekarza (wymagana jest wizyta u lekarza przy najbliższej możliwej okazji). Pozdrawiam