Ból pod żebrem nasilający się podczas głębokiego wdechu

Witam! Od ok dwóch dni mam dziwny ból pod prawym żebrem. Jest to lekki punktowy ból, nasila się przy głębokim oddechu. Dodatkowo lekki ból jakby całego brzucha i jelit. Wypróżnienie rzadkie, gazy, kolor prawidłowy. Uczucie mocno nabrzmiałego a wręcz opuchniętego brzucha. Dodatkowo jakby lekka duszność. W sobotę był alkohol w średniej ilości, a dokładniej whisky. Colon C nie pomaga, soda również, dziś kupiłem jeszcze węgiel. Po ilu dniach bez zmian powinienem się zjawić u lekarza? Piotr

Magdalena StusiĹska

Ból pod prawym żebrem może być spowodowany napadem kolki nerkowej- najlepiej będzie wykonać badanie USG jeśli ból nie przejdzie.