Ból podbrzusza - czy oznacza poronienie?

Od kilku dniu dłuższych boli mnie podbrzusze i kłuje macica. Boję się strasznie, że mogą być to objawy poronienia. Nie wiem co mam robić =( Proszę, niech ktoś odpisze i mi doradzi. Do ginekologa jestem zarejestrowana za kilka dni .. =( Jest to początek ciąży, a nie chcę poronić pierwszego dziecka. Mam 18 lat.

Witam serdecznie,
Dolegliwości bólowe brzucha w ciąży wymagają konsultacji ginekologicznej. Zdarza się, że kobiety na początku ciąży mają takie dolegliwości i z ciążą nie dzieje się nic złego. Jednak, aby się upewnić niezbędne jest badanie lekarskie.
Pozdrawiam