Ból podbrzusza i badania na krew utajoną

mialem zrobione badania na krew utajona wynik ujemny ,mam dziwne bole zlewej strony brzucha tak jakby cos tam syczalo przewalalo sie ,niemam zaparc wyprurzniam sie dwa razy dziennie bez krwi ,mam gazy rano i wieczorem , bol brzucha wystepuje rano i wieczorem .wyniki badan krwi ok bez anemi prawidlowe na watrobe i trzustke usg jamy brzusznej ok , czy moze to byc jelito wrazliwe ? lub wrzody zoladka lub dwunastnicy lecz nie boli mnie w gurnej czesci brzucha tylko lewa strona i podbrzusze

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można wykluczyć takiej ewentualności, jednak aby postawić diagnozę jelita wrażliwego trzeba by wykluczyć inne możliwości. Do tego konieczne jest przeprowadzenie badań gastroskopowego oraz kolonoskopowego.