Ból podbrzusza i biegunka utrzymująca się od 2. tygodni a zespół jelita drażliwego

Witam! Prawdopodobnie cierpię na zespół jelita drażliwego, ale nie mam pewności... Jakieś 2 i pół tygodnia temu bardzo chciało mi się jeść i zamówiłem sobie 50cm pizzę, po czym jadłem ją aż się przejadłem, na drugi dzień dużo się ruszałem i wydawało mi się, że spaliłem wszystko, jednak na wieczór dotknął mnie silny ból podbrzusza i biegunka, utrzymuje się to ponad dwa tygodnie, zwłaszcza rano... brałem węgielki itd. i nic nie pomogło, ten ból i biegunka już mnie przerastają, nie wiem co robić.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym może być to wynik infekcji przewodu pokarmowego, chorób pasożytniczych jak i schorzeń zapalnych jelit. Teoretycznie może być to także zespół jelita nadwrażliwego, aczkolwiek jeśli objawy pojawiły się pierwszy raz dwa tygodnie temu to jest to póki co mało prawdopodobna diagnoza. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszą diagnostyką oraz ewentualnie leczeniem.