Ból podbrzusza i ciemnobrązowe plamienie

Witam! Zażywam ponad rok tabletki antykoncepcyjne. Jestem aktualnie pod koniec 2 opakowania zażywanego bez przerwy na okres (2 opakowania na raz). Zostały mi w nim 3 aktywne tabletki i zaczęłam odczuwać ból podbrzusza jak przed okresem i wieczorem nastąpiło plamienie bardzo ciemnobrązowym śluzem połączonym z krwią, które jest mało obfite, ale cały czas się utrzymuje. Dlaczego tak jest i jak będzie teraz wyglądać przerwa pomiędzy tabletkami? To już jest traktowane jako okres czy w czasie przerwy również on wystąpi? Pozdrawiam

Witam serdecznie!
W swoim zapytaniu nie precyzuje Pani, jakiego typu preparat Pani przyjmuje. Z jednej strony pisze Pani o przyjmowaniu aktywnych tabletek, z drugiej o przerwie. Ze względu na częstsze wspominanie na temat przerwy, zakładam że przyjmuje Pani preparat dwuskładnikowy jednofazowy wg schematu 21+7.
W przypadku przyjmowania dwóch opakowań pod rzad bez wykonywania 7-dniowej przerwy mogą występować plamienia międzymiesiączkowe. Jeżeli krwawienie pojawia się w ostatnich dniach blistra, to krwawienie nie budzi naszego większego niepokoju. Oczywiście, w podobnych sytuacjach zawsze zalecane jest kontrolne wykonanie testu ciążowego. W przypadku negatywnego wyniku może Pani rozpocząć nowe opakowanie, zgodnie z przyjętym przez producenta schematem. Krwawienie najprawdopodobniej wydłuży się i będzie trwało do połowy przerwy. W przypadku powtórzenia dolegliwości w kolejnym cyklu, wskazana będzie konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam