Ból podbrzusza i głowy po pierwszym stosunku a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. 5 dni temu miałam swój pierwszy stosunek seksualny. Odbył się on z zabezpieczeniem (prezerwatywa). Następnego dnia dostałam bólu brzucha bardzo podobnego do tego przed okresem, dzisiaj ból zelżał, ale czuje spory dyskomfort w podbrzuszu plus bolała mnie głowa. Dodam że okres wypada mi za ok 2 tygodnie i bardzo stresuje się faktem, że mogę być w ciąży.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro stosowała Pani metodę antykoncepcji, prawdopodobieństwo ciąży jest małe. Dodatkowo ból dzień po stosunku jest zbyt wczesny, aby był oznaką ciąży. Oczywiście jeśli się Pani stresuje, dla pewności może Pani wykonać test ciążowy - po takim czasie powinien być już wiarygodny.