Ból podbrzusza i kłucie w kroczu u kobiety w 33. tygodniu ciąży

Jestem w 33 tyg. ciąży i od 2-3 dni odczuwam nasilający się ból podbrzusza, który po kilku minutach ustępuje. Czasami odczuwam również "kłucia w kroczu". 1 ciąża zakończyła się porodem w 34 tyg ale nie miałam takich objawów jak teraz. niestety nie ma mojego lekarza prowadzącego i nie wiem czy mam się udać na pogotowie czy też spokojnie czekać na planowaną wizytę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy zdecydowanie są niepokojące. Koniecznie powinna się Pani zatem skonsultować z lekarzem prowadzącym. Jeśli nie jest to możliwe, proszę udać się na najbliższą ginekologiczną izbę przyjęć. Koniecznie powinien Panią zbadać specjalista ginekolog!