Ból podbrzusza i plamienia a endometrioza

witam. Od dwóch lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Atywia. Dzisiaj przyjęłam ostatnią tabletkę, jednak od 3 dni bardzo boli mnie podbrzusze tak jak w trakcie miesiączki i mam plamienia. Z czym to może być związane? Dodam, że wcześniej chorowałam na endometrioze.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Dolegliwości mogą być związane z nawrotem endometriozy. Proszę zgłosić się do ginekologa, który zweryfikuje ostateczne rozpoznanie.

Niestety endometrioza jest chorobą którą od momentu rozpoznania rozpoznania może dalej się rozwijać-endometriozę się ma. Jakie było Pani wcześniejsze leczenie, czy była operacja, czy były stosowane leki hormonalne / do leczenia endometriozy/
po operacji. Tak opisywane przez Panią dolegliwości mogą wiązać się w ponownym pojawieniem się endometriozy. Konieczna diagnostyka.