Ból podbrzusza i zaburzenia miesiączkowania

Od dłuższego czasu odczuwam nawracający, kłujący ból po obu stronach podbrzusza (nigdy w po obu na raz). W dodatku od ok. 2 miesięcy występują nieregularne, obfite, brunatne plamienia (przeważnie w środku cyklu). Miesiączki są dość długie, bardzo bolesne i obfite (raczej regularne). Dodam, że wcześniej (ok. pół roku temu) dwukrotnie leczyłam infekcje pochwy i szyjki macicy. Ginekolog nie zauważył niepokojących zmian w USG. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie. Sugerowałabym wykonanie badań hormonalnych. Możliwe iż to właśnie wahania hormonów płciowych są odpowiedzialne za zgłaszane dolegliwości.