Ból podbrzusza i zaparcia oraz stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Wieczorami czasami pobolewa mnie podbrzusze. To nie jest silny ból. Trwa to jakiś miesiąc. Nie boli gdy nie zjem nic po ok. 17. Byłam u ginekologa na początku września, mialam robione USG dopochowowe i cytologie i wtedy było wszystko ok. Często mam też zaparcia. Ok. miesiąc temu podejrzewałam, że jestem w ciązy, wtedy te bóle były częstrze i silniejsze, jednak po okresie ustąpiły. Nie jestem na pewno w ciązy. Biorę też tabletki antykoncepcyjne

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli opisane przez Panią dolegliwości ustępują w przypadku gdy nie zje Pani kolacji, przyczyną dolegliwości najpewniej są schorzenia przewodu pokarmowego. Tym bardziej, że cierpli Pani na zaparcia. Przede wszystkim sugerowałabym zatem, by zwróciła Pani baczną uwagę na to, jak się Pani odżywia. Proszę także skonsultować się z lekarzem rodzinnym - być może wskazana będzie konsultacja specjalisty gastroenterologa.